Prečo je výnimočný?

1

Obsahuje 17 inšpiratívnych myšlienok, na ktoré som natrafila počas cestovania a ktoré pomáhajú aj mne samej. Bonusom je priestor na tvoje vlastné myšlienky, ku ktorým sa budeš rád vracať.

2

Kúpou zápisníka podporíš českú neziskovú organizáciu Prales dětem, cez ktorú som absolvovala dobrovoľnícky program na Sumatre. Z ceny zápisníka im putuje 10%.


3

Zápisník je vyrobený zo 100 % recyklovaného papiera a vďaka vysokej kvalite vydrží roky. Recyklovaný papier šetrí stromy, energiu, vodu a pri jeho výrobe sa vyprodukuje podstatne menšia uhlíková stopa.

4

Ak si tiež miluješ zapisovať všetky myšlienky a zážitky, tak potom určite oceníš tento praktický zápisník. Je maximálne prehľadný a vždy sa ľahko vrátiš k tomu, čo práve hľadáš.

5

Obsahuje tipy, ako cestovať zodpovednejšie a ekologickejšie. Bonusom sú tipy na konkrétne miesta a zážitky, ktoré odporúčam zažiť.

6

Pomáha počas ťažších dní – a to konkrétne tipmi na zlepšenie nálady. Niektoré môžeš vyskúšať hneď, iné ti pomôžu docieliť vyrovnaný život v dlhodobom horizonte.

7

Zdobia ho jedinečné fotografie, ktoré sa mi podarilo zhotoviť počas ciest. Autentické fotografie zo Sumatry, Srí Lanky, Raja Ampat, Thajska..

8

Okrem vlastných myšlienok ti doň môžu prispieť aj ľudia, ktorých stretneš na svojej ceste. Vytvoríš si tak „pamätník“, ktorý bude krásnou spomienkou.

Podpor dobrú vec

Pomôžme spolu pralesu

Pytliactvo je v Ázii bežnou aktivitou a najvyššie autority ho cielene prehliadajú. Deje sa to aj na Sumatre, kde pôsobí česká organizácia Prales dětem. Jej 6-členná hliadka Green Patrol preto stráži prales pred pytliakmi a nelegálnym vyrubovaním. Drsný život v pralese na Sumatre som si vyskúšala na vlastnej koži počas dobrovoľníckeho programu. Viem, ako veľmi je ich práca náročná, a preto bol výber organizácie, ktorej venujem 10 % z predaja, veľmi jednoduchý. Financie sa použijú na podporu hliadky Green Patrol a v prípade vysokého dopytu aj na nákup fotopascí. Vopred ti ďakujeme za podporu!

Zápisník Better Mondays by Patris Jarabicova

Objednať

Môžeš sa tešiť na..

 • Praktický rozmer A6, ktorý sa zmestí do každého batohu.
 • Kvalitnú tvrdú väzbu, ktorá prežije každú cestu.
 • Vyfarbovaciu mapu sveta.
 • Uzatváraciu gumičku a lacetku
 • Dostatok priestoru na zapisovanie – a to až 130 linajkovaných strán.
 • Všetky Better Mondays, ktoré ma počas tohtoročnej cesty po Ázii niečo naučili.
 • Zaujímavé kapitoly, pri ktorých zastavíš a zamyslíš sa.
 • Kapitolu, ktorá ti pomôže zistiť, čo ti bráni v cestovaní a aké sú tvoje priority.
 • Kapitolu „cestovanie očami Patris“ s tipmi na nezabudnuteľné zážitky ale aj radami, ako cestovať zodpovednejšie.
 • Kapitolu „zlepši si náladu“ v ktorej nájdeš kopec tipov na to, ako si rozžiariť deň.
 • Priestor na 3 vlastné Better Mondays, ktoré chceš mať vždy pred očami.
 • Kapitolu „spomienky“, do ktorej ti budú môcť prispieť všetci ľudia, na ktorých nechceš zabudnúť.
 • Index, vďaka ktorému sa budeš v zápisníku orientovať rýchlo a efektívne.
Better Mondays

Ako sa zrodil tento nápad?

Napriek tomu, že som sa v januári 2020 vydala na sólo cestu do Ázie, tak som sa sama necítila ani na chvíľu – mala som totiž skvelú podporu od instagramovej komunity. Rozhodla som sa preto zdieľať s ňou myšlienky, na ktoré som počas ciest natrafila a ktoré ma niečo naučili. Nazvala som ich Better Mondays a ani vo sne by mi nenapadlo, že ich bude aktívne sledovať vyše 20-tisíc ľudí. To ma priviedlo k myšlienke vytvoriť zápisník – offline produkt plný motivácie a inšpirácie, ktorý by mohli mať ľudia i ja vždy pri sebe.

Zápisník Better Mondays by Patris Jarabicova

Objednať

Na ceste ma inšpirovali aj tieto zážitky..

Dá sa to aj inak

Vyrobený s láskou k prírode

Som nesmierne rada, že vnútro zápisníka je vyrobené zo 100 % recyklovaných papierových vláken – ich výroba je totiž k prírode omnoho šetrnejšia než výrobný proces klasického bieleho papiera. Prečo? Pretože sa na výrobu recyklovaného papiera využíva menej energie a vody, nie sú potrebné škodlivé chemikálie na jeho bielenie a pri výrobe sa vyprodukuje podstatne menšia uhlíková stopa. Taktiež nie je potrebné vyrúbať nové stromy a redukuje sa tým aj objem odpadu na skládkach. Yay! Recyklovaný papier v zápisníku je od francúzskeho výrobcu, ktorý je navyše držiteľom certifikátov FCS a EU Ecolabel.

Zápisník Better Mondays by Patris Jarabicova

Objednať
Recenzie

Čo na zápisník Better Mondays hovoria známe tváre?


Cestujem a viem, ako vie spoznávanie sveta, kultúr a ľudí zmeniť názory, priority a život človeka. Patris si týmto procesom prešla - a svoje myšlienky, lekcie a zážitky zdieľa v jej inšpiratívnom Better Mondays zápisníku. Ak ste milovníkom cestovania, života a všetkých jeho krás, hľadáte nové perspektívy, máte otvorenú myseľ, zbožňujete pekné myšlienky a taktiež si tie svoje radi zapisujete, Better Mondays zápisník bude vašim skvelým spoločníkom. Kúpou ešte i pripejete na dobrú vec - za mňa no brainer, kupujem! ❤️️Patris je svojim štýlom cestovania pre mňa veľkou inšpiráciou, zbožňujem jej autentickosť a zápal pri objavovaní nových miest a kultúr. <br>Jej nový projekt zápisník Better Mondays okrem toho že je vyrobený zo 100% recyklovaného materiálu, čo je za mňa obrovské plus, obsahuje vo svojich myšlienkach dávku pozitívnej energie, ktorú každý z nás potrebuje či už pri každodennom živote alebo tam vonku na cestách. Za mňa je to krásne dielo a som poctený že som ho dostal k nahliadnutiu medzi prvými!Patris vložila do Better Mondays zápisníku množstvo pozitívnej energie, myšlienok, krásnych fotiek z dobrodružstiev ale najmä celé svoje srdce. Dlho o niečom snívaš, no nevieš sa odhodlať k činom? S Better Mondays objavíš odhodlanie na realizáciu svojich najväčších snov. Je určený bláznivým cestovateľom, ale aj úplne bežným ľuďom. Nie je to len zápisník ale aj super pomocník pri plánovaní dôležitých rozhodnutí, pretože ti na každej strane pripomenie, že na to máš a dokážeš to! Pripomenie ti, čo je v skutočnosti dôležité, čomu by si mal venovať viac času a čo ťa baví. Povzbudí ťa v ťažkých chvíľach... Uvedomíš si svoje strachy a obavy a tým sa priblížiš k uskutočneniu svojich snov, pretože už to nebude jedna veľká neznáma. Náhľad do tohoto unikátneho zápisníku ma presvedčil o kreativite jeho autorky a som veľmi rada, že som mala možnosť nahliadnuť medzi prvými. Ďakujem ❤️Na Patris mám veľmi rád jej spôsob cestovania. To, že sa nezmyselne nenaháňa za “instaspotmi” ale krajiny sa vždy snaží spoznať do hĺbky. Vyráža aj na menej populárne miesta, kde sa vždy snaží spoznať miestnych ľudí a dostať sa tak krajine pod kožu. Navyše pri tom všetkom myslí aj na ochranu prírody. V jej zápisníku nám servíruje tipy ako sama cestuje, ako si cestovanie dokonale užiť a zároveň sa čo najviac naučiť. Za mňa je toto jej dielo skvelá voľba ako sa na cestovanie pozerať inak.️


Better Mondays

inšpiratívny zápisník nielen pre cestovateľov

18,90 €

skladom
Pri kúpe 2ks poštovné zdarma. Platí pre SR a ČR.