
Tento recept som si zamilovala pre jeho lahodnú čokoládovú chuť. Kdekoľvek som na svete, často nemôžem zohnať kvalitnú čokoládu a akonáhle príde chuť na sladké, toto čokoládové pokušenie to istí :) Recept je extrémne jednoduchý a rýchly, zvládne ho každý a môžete ho veľmi ľahko obmieňať ovocím a surovinami, ktoré máte práve doma. Zbožňujem ho a robí sa u nás na pravideľnej báze.
Zaradené do: Sladké, Vegan, Vegetarian, Bezlaktózové, Bezlepkové, Bez cukru, Sladké raňajky, Koláče a zákusky, Torty, Nepečené recepty, Ovocie
ingrediencie
- 2 väčšie avokáda (približne 700g)
- 3 sladké prezreté banány (približne 330g)
- 30g holandského kakaa
- 2-3 ČL mletej škorice
voliteľné:
- ovocie na servírovanie (banány, čučoriedky, maliny)
- oriešky na posypanie (arašidy, kešu, vlašské, lieskovce atď)
TIP: ak nie sú banány príliš sladké, tak odporúčam dosladiť podľa chuti kokosovým cukrom, agáve sirupom, alebo v nevegánskej verzii domácim medom
postup
- Avokádo prekrojíme, zbavíme kôstky a vnútro vložíme do mixéra. Používame iba mäkké zrelé až prezrelé avokádo.
- Pridáme nalámané banány na menšie kusy, kakao, škoricu, prípadne zvolené sladidlo (med, agáve, kokos cukor) a vymixujeme do hľadka.
- Recept je hotový ! :) Super rýchly a jednoduchý.
- Krém môžeme dozdobiť banánmi, ovocím, orieškami, posypať škoricou, fantázií sa medze nekladú.
- Na fotke si môžete všimnúť svetlejšiu časť krému, tá je zmiešaná s trochou hustého kokosového mlieka :)
- Dobrú chuť.
Celé jedlo (5 porcií) / 1 porcia